Znajdujesz się tutaj

Zawartość

Kamienie milowe w historii firmy

Przyszłość

Schmersal Safety Control GmbH projektuje i produkuje optoelektroniczne urządzenia bezpieczeństwa w bawarskim Mühldorf am Inn. W listopadzie 2016 roku firma, której działalność była dotychczas prowadzona w dwóch budynkach, przenosi się do nowej siedziby „Am Industriepark 2a” w Mühldorf. Produkcja i logistyka znajdują się teraz pod jednym dachem, dzięki czemu można polepszyć usługi dostawcze świadczone dla klientów.

Obecnie

1 stycznia 2016 roku grupa Schmersal tworzy samodzielny dział usług pod nazwą tec.nicum. Eksperci tec.nicum doradzają producentom i użytkownikom maszyn we wszystkich sprawach dotyczących bezpieczeństwa maszyn. Ponadto planują i realizują na całym świecie kompletne rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa.

2014

Böhnke + Partner GmbH, spółka zależna grupy Schmersal, kładzie kamień węgielny pod budowę budynku administracyjnego i produkcyjnego w Obereschbach, dzielnicy Bergisch Gladbach. Nowy budynek zapewnia stanowiska pracy dla wzrastającej liczby pracowników stale rozwijającej się firmy i pokrywa przyszłe zapotrzebowanie na powierzchnię produkcyjną.

Stały rozwój firmy w Chinach również wymagał zbudowania kompletnie nowego zakładu w Qingpu / Szanghaj, który został otwarty w sierpniu przez Schmersal Industrial Switchgear Shanghai Co. Ltd. (SISS).

2013

Grupa Schmersal przejmuje firmę Böhnke + Partner GmbH Steuerungssysteme w Bergisch Gladbach i dzięki temu rozszerza obszar działalności w zakresie osprzętu do wind o ważny segment techniki sterowania. Siedziba firmy Böhnke + Partner zostaje rozbudowana w centrum kompetencji w zakresie osprzętu do wind.

W październiku zostaje uruchomiony nowy zakład produkcyjny grupy Schmersal w Ranjangaon w pobliżu Pune w Indiach. Schmersal India Private Limited zatrudnia ok. 60 pracowników, którzy w nowym zakładzie o powierzchni produkcyjnej i magazynowej wynoszącej niemal 4000 m² produkują wyłączniki bezpieczeństwa i urządzenia do wind na rynek indyjski.

Po dwuletniej fazie planowania i budowy grupa Schmersal uruchamia nowy Europejski Magazyn Centralny w Wuppertalu. W centrum logistycznym o powierzchni 3600 m² znajduje się magazyn palet o wąskich korytarzach na 1800 miejsc paletowych, automatyczny magazyn na drobne części na 26 000 miejsc z dużymi strefami komisjonowania i pakowania.

2012

Położenie kamienia węgielnego pod szósty zakład produkcyjny grupy Schmersal. Utworzona w 2007 roku firma Schmersal India Pvd. Ltd. będzie produkowała w Ranjangaon w pobliżu Pune wyłączniki bezpieczeństwa i urządzenia do wind na rynek indyjski.

Rozpoczynają się prace budowlane związane z europejskim centrum logistycznym w Wuppertalu.

Do góry

2011

Najlepszy rok obrotowy w historii firmy. Ok. 1350 pracowników wypracowało obrót wynoszący 180 mln €.

Położenie kamienia węgielnego pod nowy zakład w Qingpu (dystrykt Szanghaj)/Chiny. Schmersal Industrial Switchgear Co. Ltd. zatrudnia ok. 100 pracowników. Powstanie kompleks budynków o powierzchni produkcyjnej 9500 m², magazyn o powierzchni 4000 m² i pięciokondygnacyjny budynek administracyjny o powierzchni użytkowej 1700 m².

Do góry

2010

Wraz z dypl. inż. ekon. Philipem Schmersalem do kierownictwa grupy Schmersal wkracza trzecia generacja właścicieli od momentu utworzenia firmy przed 65 laty. Wcześniej Philip Schmersal pracował już na wielu stanowiskach w firmie, m.in. jako kierownik obszaru działalności w zakresie osprzętu do wind.

Do góry

2009

Grupa Schmersal przeorientowuje swoją działalność w oparciu o „Strategię technologiczną i rynkową 2015”. Nowa strategia zakłada większe zorientowanie na potrzeby poszczególnych branż, rozbudowę działalności w zakresie rozwiązań i systemów oraz bardziej intensywne doradztwo dla klientów, np. prowadzone przez inżynierów ds. bezpieczeństwa funkcjonalnego.

Do góry

2008

W styczniu 2008 roku na terenie zakładu w Wuppertalu zostaje oddany do użytku szczególny budynek. Rozpoczyna działalność przedszkole zakładowe, do którego uczęszcza 18 dzieci. Program przedszkola opiera się na ambitnej koncepcji pedagogicznej: należy wykorzystać całkowicie naturalną ciekawość dzieci do przyswojenia wiedzy poprzez zabawę w zakresie nauki języków (język angielski jest drugim językiem w przedszkolu) oraz nauk przyrodniczych i techniki.

W październiku 2008 roku grupa Schmersal przejmuje firmę Safety Control GmbH i jej spółkę siostrzaną Safety Protec GmbH w Mühldorf / Inn, dzięki czemu rozszerza asortyment produktów w zakresie optoelektronicznych urządzeń bezpieczeństwa o wysokiej jakości produkty sprawdzone w praktyce. Obie firmy działają teraz jako Schmersal Safety Control GmbH i są centrum kompetencji grupy Schmersal w zakresie urządzeń optoelektronicznych.
 

Do góry

2007

Otwarcie centrum szkoleniowego tec.nicum.
Rozbudowa zakładu produkcyjnego w Chinach, który już zatrudnia ponad 100 pracowników

Do góry

2004

Heinz Schmersal staje się jedynym udziałowcem spółki K.A.Schmersal GmbH; steute zostaje usunięta z grupy i będzie działała w ramach rodziny firm.
Nowa orientacja grupy Schmersal: koncentracja na trzech obszarach działalności:

  • Osprzęt do wind
  • Technika automatyzacji
  • Technika bezpieczeństwa

Do góry

1999

Rozpoczyna produkcję zakład w Szanghaju / Chiny, który dostarcza urządzenia do wind przede wszystkim na rynki wschodnioazjatyckie.

Do góry

1997

Schmersal przejmuje firmę Elan Schaltelemente GmbH & Co. KG w Wettenbergu od grupy Schunk.

Do góry

1994

Schmersal przejmuje firmę steute Schaltgeräte GmbH w Löhne.

Do góry

1982

Zmiana pokoleń: Kuzyni Stefan i Heinz Schmersal przejmują odpowiedzialność za zarządzanie firmą. Systemowe bezpieczeństwo: Ochrona ludzi i maszyn determinuje sposób myślenia i działania w firmie - z dużym sukcesem.

Do góry

1974

W Sao Paulo / Brazylia zostaje utworzona spółka dystrybucyjna i produkcyjna ACE Schmersal Ltda. ACE Schmersal zatrudnia dzisiaj ok. 200 pracowników i produkuje urządzenia bezpieczeństwa na rynek południowoamerykański.

Do góry

Lata 70-te

Schmersal jako jedno z pierwszych przedsiębiorstw rozpoczyna rozwój i produkcję elektronicznych łączników zbliżeniowych.

Do góry

Lata 60-te

Trend w kierunku internacjonalizacji został wcześnie zauważony. Schmersal tworzy spółki zależne na ważnych rynkach zagranicznych.

Do góry

Lata 50-te

Asortyment produktów jest stale rozszerzany. Wiele urządzeń jest stosowanych w aplikacjach istotnych z punktu widzenia bezpieczeństwa, np. w obszarach zagrożonych wybuchem.

Do góry

1945

Bezpośrednio po drugiej wojnie światowej bracia Kurt Andreas i Ernst Schmersal tworzą firmę, która początkowo produkuje komponenty wykorzystywane do budowy wind. W 1947 roku rozpoczyna się produkcja urządzeń mechanicznych.