Znajdujesz się tutaj

Zawartość

Artykuły techniczne

W tym miejscu prezentujemy artykuły techniczne poruszające zagadnienia bezpieczeństwa maszyn i urządzeń zarówno ogólne, jak i odnoszące się do konkretnych aspektów i rodzin produktów. Niektóre artykuły są redagowane przez pracowników firmy Schmersal, a inne przez niezależnych ekspertów np. ze stowarzyszeń zawodowych. Odpowiedni plik PDF można pobrać na swój komputer za pomocą funkcji pobierania.

 • Bezpieczeństwo maszyn w szczególnych warunkach

  Rozwiązania branżowe dla przemysłu spożywczego więcej

  Przemysł spożywczy stawia wyjątkowo wysokie wymagania komponentom i systemom zapewniającym bezpieczeństwo maszyn. Są to – w zależności od aplikacji – higiena, uszczelnianie zapobiegające przenikaniu płynów i pyłu, spełnianie przepisów branżowych, ochrona przeciwwybuchowa oraz przydatność do szczególnie wysokich lub niskich temperatur. Dlatego zaleca się stosowanie urządzeń bezpieczeństwa, które zostały opracowane z uwzględnieniem tych szczególnych warunków. 

 • Wysokie bezpieczeństwo w kompaktowej przestrzeni

  Urządzenie ochronne do nowej gilotyny dostosowane do indywidualnych wymagań więcej

  Firma Schmersal opracowała optoelektroniczne urządzenie ochronne do nowej gilotyny o bardzo kompaktowej konstrukcji firmy Krug & Priester, dostosowane do wymagań klienta. Cechą charakterystyczną opracowanej kurtyny świetlnej bezpieczeństwa jest pole ochronne, które nie ma martwych stref na całej długości czujnika oraz dokładne dopasowanie oprogramowania wbudowanego i sprzętu do wymagań aplikacji.

 • Bezpieczeństwo bez możliwości manipulacji

  SPS/IPC/DRIVES 2012 więcej

  Jakie wymagania musi spełniać ruchoma osłona, tzn. drzwi ochronne? Musi skutecznie zapobiegać dostępowi do strefy zagrożenia, a kontrola położenia musi spełniać wymagania norm. Ponadto nie powinna pogarszać wydajności maszyny i procesu. Na targach SPS/IPC/DRIVES 2012 grupa Schmersal przedstawiła urządzenia bezpieczeństwa opracowane z uwzględnieniem tego aspektu, które przyczyniają się do ochrony przed manipulacjami.

Kolumna kontekstowa

Arkusz informacyjny

Grupa Schmersal należy do międzynarodowych liderów rynku i kompetencji w wymagającym obszarze bezpieczeństwa maszyn. Na bazie przeszło 25 000 różnych urządzeń firma oferuje rozwiązania systemowe w zakresie bezpieczeństwa ludzi i maszyn.

Firma jest reprezentowana przez siedem zakładów produkcyjnych na trzech kontynentach oraz przez własne spółki i partnerów dystrybucyjnych w ponad 60 krajach.

Pobranie arkusza informacyjnego, de (pdf)

Pobranie arkusza informacyjnego, en (pdf)