Znajdujesz się tutaj

Zawartość

20.09.2019

Schmersal buduje hotele dla owadów

Schmersal wybudował hotele dla insektów na terenie swojej fabryki w Wuppertalu. Przed nadejściem chłodnej pory roku, drewniane domki oferują pszczołom, biedronkom, motylom i wielu innym owadom pomoc w gniazdowaniu i przezimowaniu. Jako dodatkowe źródło pożywienia dla nowych lokatorów wokół zakładu powstały także klomby z naturalnie występującymi roślinami.

W czasie, gdy naturalne siedliska nieustannie się kurczą, te hotele zapewniają schronienie dla wielu gatunków owadów. "Pszczoły (w tym dzikie) i inne insekty odgrywają niezwykle ważną rolę przy zapylaniu kwiatów i upraw. Dlatego hotele dla owadów są wkładem w zachowanie środowiska naturalnego, którego nie można bagatelizować" - mówi Constanze Compes - dyrektor Marketingu w Grupie Schmersal - "Odpowiedzialność za środowisko naturalne jest jedną z kluczowych wartości w naszej korporacji, a odzwierciedlają to właśnie nasze działania praktyczne".

Na wiosnę tego roku na dachu biurowca Grupy Schmersal powstała również kolonia pszczół, nadzorowana na co dzień przez pracownika, który jest bartnikiem - hobbystą.

Kolumna kontekstowa